Koronavírus a telemedicína

Koronavírus nám všetkým skomplikoval život. Život ale musí ísť ďalej a aj boľavé oči potrebujú pomôcť aj počas tejto veľmi nepríjemnej situácie. Zápaly, alergie, jačmene, zhoršené videnie, hnis v očiach, slzenie a iné problémy sa nevyhnú v tejto dobe ani malým pacientom, ale ani dospelým. Preto sme zaviedli pre všetkých, ktorých trápia problémy s očami konzultácie formou telemedicíny s následným vystavením e-receptu. Inak povedané, bez toho, aby ste vyšli von z Vášho bydliska, Vám vieme vyšetriť Vaše oči na diaľku v rámci adekvátnych možností. 

K televyšetreniu potrebujete:


  • Internetové pripojenie
  • Kameru a mikrofón
  • E-mailovú adresu


  • Text Hover

Pár užitočných informácií:


  1. Chráňte si zrak pred konármi v záhrade, aby ste nemuseli chodiť na pohotovosť 
  2. Chráňte si zrak pred rýchlymi prštekmi malých detí (rodičia), aby ste nemuseli chodiť na pohotovosť
  3. Chráňte si zrak pri práci s karbobrúskami, aby ste nemuseli chodiť na pohotovosť
  4. Chráňte si zrak pri upratovaní, hlavne pri práci s chemikáliami (sifo, savo, fixinela...)
  5. Chráňte si zrak i v iných situáciách, kde by mohlo prísť k zbytočnému úrazu

Záverom možno len dopĺňame už publikované informácie, že aj zápal spojiviek môže byť jedným z možných príznakov koronavírusu. Taktiež slzy sú už 2-3 dni infekčné ešte pred vypuknutím ochorenia. Vyšetrovanie vnútroočného tlaku môže byť vysoko problematické a v prípade nakazeného vysoko nebezpečné, nakoľko sa do okolia rozpráši infekčný aerosol zo slzného filmu oka. 


V tejto fáze epidémie sa nedoporučujú žiadne obvyklé vyšetrenia očí.  

V prípade záujmu volajte na číslo 0915 367 307, alebo sa informujte na info@ophthalmo.sk, kde Vám poskytneme bližšie informácie a vieme dohodnúť termín televyšetrenia.