Pred tým ako sa objednáte, je potrebné vedieť, že sme súkromná očná ambulancia, nemáme zmluvy s poisťovňami a preto sa vyšetrenia platia.

Inflácia a zvyšovanie cien sa dotklo i našej ambulancie. Preto sme nútení tejto skutočnosti prispôsobiť i naše ceny. Nové ceny sú platné od 25.5.2023, avšak iba pre pacientov, ktorí sa objednajú od tohto dátumu. Pacienti, ktorí sú už objednaní pred 25.5.2023  a majú neskorší termín ako 25.5.2023, pôvodné ceny zostávajú v platnosti. Inak povedané, zvýšenie cien sa týka iba novo objednávaných  termínov od 25.5.2023.

  • DOSPELÍ – 70€ kompletné očné vyšetrenie

  • DETI DO 3 ROKOV – 90€ kompletné očné vyšetrenie
  • DETI NAD 3 ROKY  (DO 18 ROKOV)- 80€ kompletné očné vyšetrenie
  • PREDNÝ SEGMENT – 50€ zápaly, jačmene, alergie a pod.

  • OCT – 50€

Vyberte si prosím z možností ponúkaných termínov:

Použite ak Váš problém nie je vážny, napríklad keď potrebujete kontrolu po určitom čase, potrebujete prevenciu, potvrdenia v dostatočnom predstihu, alebo vyšetrenie po meraní v škôlke.

Objednávajte sa v dostatočnom predstihu, približne 3 mesiace dopredu – bez poplatku, hradí sa len samotné vyšetrenie.

-> OBJEDNAŤ SA NA RIADNY TERMÍN TU <- (portál navstevalekara.sk), ktorý je platený poplatkom vo výške 6€ pre uvedený portál.

Bezplatné objednanie do našej ambulancie je možné aj e-mailom na objednanie@ophthalmo.sk alebo telefonicky na 0915 367 307 v pondelok, utorok a piatok v čase od 9.00 do 11.00 hod. alebo vo štvrtok od 15.30 do 17.00 hod. V prípade objednania e-mailom prosím nezabudnite uviesť telefónne číslo.


Ak máte záujem o skorší termín ako riadny, využite túto možnosť. Ak sa niektorý z objednaných pacientov nedostaví a bude nás o tom informovať, zaradíme Vás na skorší termín.

Poplatok 20€ + cena samotného vyšetrenia. V tomto prípade sa jedná o termíny do cca 20 dní, reálny termín závisí od odhlásených a počtu čakajúcich v poradí.

V prípade záujmu stať sa náhradníkom, napíšte e-mail na adresu urgent@ophthalmo.sk, kde nezabudnite uviesť meno, priezvisko, telefón, vek a popis diagnózy. 

Jednorazové vyšetrenie je vhodné napríklad pre klientov, ktorí pracujú v zahraničí a rýchlo potrebujú prevenciu, prípadne nové okuliare, prípadne tí, ktorí z iného dôvodu nemôžu čakať.

Vyšetrenie je po pracovnej dobe – expresný príplatok 100€ + cena vyšetrenia.

V prípade záujmu sa prosím objednajte e-mailom na: objednanie@ophthalmo.sk, pričom nezabudnite uviesť telefónne číslo, nakoľko to urýchli objednanie.

Vhodné pre klientov, ktorí chcú mať garanciu termínov počas roka (do 3 dní, alebo do 2 dní) – zakúpenie karty (3 dni 90€, 2 dni 100€) + cena vyšetrenia. Využijú to pacienti s opakujúcimi sa problémami, resp. tí, ktorí chcú mať istotu, že v prípade problému nebudú musieť čakať (napr. nafúkané cudzie teliesko, jačmeň, alergia, opakujúce sa slzné kanáliky, tupozrakosť a ďalšie).

Karta sa zakupuje v ambulancii pri vyšetrení (prvý termín cca do 7 dní, ďalšie vyšetrenia už iba do 3, resp. 2 dní).

V prípade záujmu sa prosím objednajte e-mailom na: objednanie@ophthalmo.sk, pričom nezabudnite uviesť telefónne číslo, nakoľko to urýchli objednanie.

Iba pre tých, ktorí majú náhly problém, ktorý vznikol bezprostredne a je potrebné ho riešiť v priebehu dňa. Pacient posiela SMS na tel. číslo 0915 367 307 s popisom problému. Ak je to kapacitne možné, lekárka zavolá späť a navrhne termín v priebehu dňa. V opačnom prípade treba hľadať inú ambulanciu. Platí sa poplatok 100€ za pohotovosť + samotné vyšetrenie. Ak pacient neuviedol pravdivé informácie, buď zaplatí príplatok k vyšetreniu vo výške 150€, alebo nebude vyšetrený (napr. problém je už 2 týždne, chronický problém, iba mierne červené oko, hnis v slznom kanáliku už pár dní). Za akútny stav považujeme napr. silný zápal, zahmlené videnie, herpes v oku, kliešť v oku, cudzie teliesko, úraz, recidíva po úraze, ale aj výrazný jačmeň a silnú alergiu…

V prípade záujmu sa prosím objednajte e-mailom na: objednanie@ophthalmo.sk, pričom nezabudnite uviesť telefónne číslo, nakoľko to urýchli objednanie.

Riešime iba akútne prípady, neriešime ťažkosti, ktoré sú trvajúce už dlhší čas. Pohotovosť funguje iba na základe predchádzajúceho telefonického dohovoru vo večerných hodinách a slúži na rýchle vyriešenie problému, nie na komplexné vyšetrenia. Poplatok začína od 100€.

V prípade záujmu sa prosím objednajte e-mailom na: objednanie@ophthalmo.sk alebo volajte 0915 367 307.

Všetky poplatky spojené so špeciálnymi termínmi sa uhrádzajú priamo po samotnom vyšetrení v ambulancii.

Výnimku z termínov tvoria slzné kanáliky novorodencov, ktoré pre ich povahu vyšetrenia a formu liečby môžeme riešiť operatívne, a to len podľa kapacity ambulancie – individuálne. V danom prípade nás treba

kontaktovať formou SMS na telefónne číslo 0915 367 307. V prípade plnej kapacity ambulancie sa treba objednať podľa vyššie uvedených možností.

Ak sa vyskytnú situácie, ktoré sú nie bežné – napr. biely odlesk v oku, náhle škúlenie, náhle bolesti hlavy, náhle silné bolesti za okom, výpadok videnia – kontaktujte nás telefonicky na 0915 367 307.